| Balázs_Ördög_1988 a întrebat:

Si-a mai luat cineva teapa pe okazii.ro? Prietenul meu a cumparat o placa de baza cu 420lei de la okazii.ro, nu o licitat numai un numar de telefon o dat, si prin telefon o vorbit despre detalii. Tipul a trimis prin posta coletul dar nu cu placa de baza care o fost vorba, unu rau a trimis. Numele, adresa si numarul de telefon are. Cu atate informati poate sa mearga la politia sa faca plangere?

6 răspunsuri:
| MikeAlexis a răspuns:

Cazul de fata e unul de inselaciune, trebuiesc dovezi concrete.
Prea multe nu cred ca rezolva prietenul tau, si la 420 de lei... putea sa cumpere o placa de baza noua cu garantie

| Balázs_Ördög_1988 explică (pentru MikeAlexis):

Treaba e ca o dat tipul numarul de telefon pe okazii, adresa de unde o fost trimis, numele si nr. de telefon stie. Pe okazii nu este inregistrat nici o tranzactie, ca a cumparat ceva produs sau nu.

| laurentiu80 a răspuns:

Nu vreau sa il dezamgesc pe prietenul tau, dar nu are absolut nici o sansa. In primul rand nu a licitat, s-au inteles reciproc.dar vanzatorul i-a trimis altceva. Deci nu exista nicio dovada. E cuvantul lui impotriva vanzatorului. Chiar daca licita si incheia licitatia tot nu avea nicio sansa, Pentru ca politia se misca foarte foarte incet. Mi-am luat su eu cateva tepe si am fost la sectii de politie diferite si nu am rezolvat nimic. M-i s-a zis din start ca nu pot, in plus de asta am si un amic politist. Dar nu m-a putut ajuta cu nimic. Okazii isi ia comisionul din vanzari si zice "la revedere ". Poate doar sa divulge adresa vanzatorului, nimic mai mult!

| K0sti a răspuns:

Intai sa ia legatura cu cei de la okazii, sa le explice situatia si eventual dupa aceea. Si trebuie vazut exact cum s-a intamplat treaba si numai dupa aceea luate masuri in consecinta.

| Okaziiro a răspuns:

Okazii.ro are obligatia de a proteja toate partile implicate, pana la atingerea unui verdict pe cale legala, iar pentru orice informatii suplimentare te incurajam sa ne scrii la securitate@okazii.ro.

Okazii.ro colaboreaza strans cu Politia Romana, pentru rezolvarea acestor situatii si implementeaza mecanisme care sa le previna, cum ar fi sistemul Garantia de Livrare.

Daca esti cumparator, urmareste produsele ce au semnalizata Garantia de Livrare, practic, Okazii.ro iti garanteaza ca, daca nu primesti produsul comandat cu Garantia de Livrare sau acesta nu corespunde descrierii de pe site, vei primi inapoi costul produsului, inclusiv costul de livrare. Informatii despre acest serviciu Okazii.ro poti afla aici: http://ajutor. okazii.ro/cumparare/garantia-okazii.

Te invitam sa revii pe Okazii.ro.

| freud a răspuns:

Tepar okazii : PLOTUNA IONUT DORIN
User okazii: thegameionut1
Telefon: 0748381857 / 0746462262
Oras: Huedin/Cluj
Nu ridica coletele de la posta.