| cosminioo a întrebat:

Si placa video e performanta zic eu si merg cele mai noi jocuri nVIDIA GeForce GTX 650, 1GB 128 biti GDDR5? voi ce ziceti

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă o vrei pentru gamming nu vei avea probleme, chiar dacă vei fura jocurile(cu cap nu ca românu)

| HaLLuc1NogeN a răspuns:

Reformuleaza intrebarea ca nu inteleg nimic, sincer
Vrei sa o cumperi, sau o ai?
Daca vrei sa o cumperi ce placa de baza ai si ce procesor, sursa?
Ai alternative mai bune cum ar fi. hd 7750/r7 250 care sunt mai ieftine si la fel de bune, iar 7770 care e peste toate

| cosminioo explică (pentru HaLLuc1NogeN):

Sistem IT MYRIA XDRIVEV12, Intel Core i5-3350P 3.1GHz, 6GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 650, 1GB GDDR5 vreau sa-mi cumpar sistemu asta

| HaLLuc1NogeN a răspuns (pentru cosminioo):

Este un sistem gata asamblat, adica prost optimizat, procesor puternic, placa video slaba, sursa si carcasa de nimic
Daca vrei sa te ajut cu o configuratie pe componente raspunde la urmatoarele intrebari
1.Ce buget ai?
2.Ce rezolutie maxima are monitorul tau?
3.Ai nevoie de periferice? (mouse, tastatura...)
Chiar daca nu stii asambla sistemul pe componente (desi nu e foarte greu) pot opta pentru o asamblare care costa 50 lei si iti vine acasa sistemul gata de bagat in priza, dar tot iese mult mai bine optimizat decat cel de la altex