| MiHai3122 a întrebat:

"Sistemul nu este compatibil cu monitoarele care au doar intrare VGA." De unde stiu ca intrari am, oricum din ce am vazut cred. Am 2 Vga (alea cu albastru), mai e una alba putin mai lunga decat un Vga care nu stiu ce e, si una verde ca la casti, desi cred ca e de casti sau ceva de genul.Deci in caz ca este mentionata chestia asta la un pc, o sa pot sa-l conectez si la monitor?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Cel mai probabil monitorul tau are intrare VGA, DVI si audio. Da modelul exact de monitor si primesti un raspuns exact.

Problema sistemului ala e ca iti spune ce intrare SA NU AI pe monitor (VGA) dar nu iti zice ce intrare SA AI - de exemplu daca sistemul nu scoate video decat pe HDMI atunci iti trebuie si monitor cu HDMI (sau vei fi nevoit sa cumperi un adaptor).

Asa ca da si modelul exact de sistem (sau macar de placa video).

1 răspuns:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Hdmi la un capat si vga la celalalt capat