| SorinELoo7 a întrebat:

Sondaj: Ce sistem de operare alegeti si de ce?
1. Android
2. Windows Phone 8

20 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Android e cu un singur lucru peste wp8. Este popular. Iar asta inseamna multe telefoane cu android, foarte multe aplicatii si jocuri.
Ar mai fi si ca este usor de modificat, si facut perfect pe placul tau.
Partea rea e ca e mult mai prost optimizat decat wp8.
Wp8 este foarte bine optimizat, se misca exelent in ce gasesti sa faci pe el.
Partea rea la wp8 este ca nu ai prea multe aplicatii.
pentru tine, daca vrei sa alegi intre, gandeste-te bine la ce folosesti teelefonul. Daca nu iti place sa te joci, si nu ai de gand sa pui 999 aplicatii inutile, mai bine mergi pe wp8. Altfel, pe android.

| SorinELoo7 explică (pentru sltlp):

Sunt de acord cu acesta fraza: "Daca nu iti place sa te joci, si nu ai de gand sa pui 999 aplicatii inutile, mai bine mergi pe wp8. Altfel, pe android." De asta am si pus sondajul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Android sau ios, Windows nici nu il iau in calcul cand cine vorba de dispozitive mobile

| SorinELoo7 explică (pentru suntserios):

De ce nu il iei in calcul pentru dispozitivele mobile?

| suntserios a răspuns (pentru SorinELoo7):

Putine dispozitive care il folosesc, destul de nou ca sa fie stabil, bugurile cunoscute la windows in general, aplicatii mult mai dezvoltate si suport mult mai facil pentru Android, experienta mai mare a developerilor de aplicatii Android samd

| SorinELoo7 explică (pentru suntserios):

Despre Samsung Galaxy Young S6310 care are Android, ce spui? Specificatiile sunt pe placul meu, dar multi spun ca nu este bun deoarece are display-ul mic si este un Smartphone cu rezolutie mica, plus ca voi intampina probleme in viitor.

| suntserios a răspuns (pentru SorinELoo7):

Este mai mic in comparatie cu restul modelelor de la Samsung, depinde acum ce vrei tu de la telefon. du te mai intai si testeaza la un Orange, Vodafone, cosmote inainte sa il cumperi si vezi daca ti se pare mic, mare, rotund, patrat etc

| SorinELoo7 explică (pentru suntserios):

Am vazut cateva review-uri si mi se pare cam mic. Ced ca voi alege Samsung Galaxy S II Plus (nu inteleg de ce la Germanos este la pretul de 1900 de lei - la eMag este extrem de ieftin, doar 1200 de lei). Care este pretul corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3.Ios

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Sondajul pe care l-am pus este doar din cele doua OS-uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Http://despreandroid.5g.ro/
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android all the way happy

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Android e mai bun, dar se umple de virusi repede.

| Jackster a răspuns:

Android.

Cel mai stabil si popular OS pentru telefoane.

| comsacodrut a răspuns:

Android

| iuli000 a răspuns:

Android

| iustin987 a răspuns:

Windows phone 8, nu spun ca daca am eu trebuie sa ai si tu dar pe wp8 ai jocuri aproape ca pe android, pe android se mai blocheaza, sacadeaza, in schimb pe wp8 nici vorba, da si toti merg pe android ca este mai cunoascut, sfatul meu e sa mergi pe wp8

| YourShadow a răspuns:

1.Android

| Stig22 a răspuns:

Cica Android cel mai stabil laughing. iti zic eu windows phone e cel mai stabil, am de 1 an si ceva si nu s-a blocat nici macar o data si am si 14 gb ocupati pe el, in jur de 100 de programe instalate si nu frameaza deloc big grin

| Ali_Shero_1997 a răspuns:

Eu aleg windows phone 8 deoarece pe acesta gasesti mai multe aplicatii si iti merg mai repede jocurile!