| katherine09 a întrebat:

Sora mea a spart ecranul unui telefon cu ecran touchscreen. Se mai poate face ceva?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Da, se poate. Am avut o prietenă care a păţit acelaşi lucru, şi a rezolvat problema într-un service. Deseori nu se întâmplă să se spargă ecranul propriu-zis, ci doar carcasa de plastic de deasupra lui.
Eu tind să cred că se poate repara. Baftă!

8 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Buna Katherine.
Se mai poate schimba ecranul, sau... telefonul.
Altfel, un ecran tactil nu se mia poate repara.
Sorry straight face

| teiube a răspuns:

Daca e original se pote repara dar costa cat unul nou sa il repari daca e replica il poti aruna la gunoni ca nu se mai pote repara

| AFR81 a răspuns:

Intreaba'l mai bine pe ala de la reparatii, nu pe noi.

| benQ a răspuns:

Sigur ca da. Du-te la un GSM.

| mobile a răspuns:

Buna seara,
Sigur ca se poate, in functie de telefon se poate schimba doar touchscreen-ul sau touchscreen cu display :). Daca intri pe www.magazingsm.ro sigur gasesti tot ce iti trebuie acolo.
Spor!

| BeBe_7107 a răspuns:

Buna! I s-a intamplat unei cunostine cu un GPS tot cu touchscreen. Persoana l-a trimis pe undeva pe la Bucuresti pentru ca avea garantie, i l-au reparat dar i-au mai luat si alti bani in schimb.

| yulysilv a răspuns:

Cu siguranta se poate schimba, te duci la reparatii telefoane si ti-l face, sau daca e in garantie te duci la garantie.

| MizuKori50 a răspuns:

Depinde cat de rau la spart, in general se pot inlocui.