| VittorioV a întrebat:

Spuneti-mi cum sa fac o parola greu de spart.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O parolă "solidă" trebuie formată din semne de punctuație, litere și cifre, faci o combinație din ele.
Pa, pa.

| Criiss16 a răspuns:

Cu litere mari/mici, si numere.

| BiuL a răspuns:

Parola sa fie o combinatie de litere mari, litere mici si cifre de exemplu parOL4

| ywar a răspuns:

Sunt site-uri care iti indica puterea parolei dar in principiu poti sa iti setezi o parola de genul xxXXxx00 [ mare, mic, litera/cifra]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=hYyWgPXfx9U
Folosește-ți imaginația.

| Delmoniko a răspuns:

Se utlizeaza Caps Lock cel putin o data, semne de punctuatie si cifre.
Spre exemplu "Cuvantul=99$" este o parola "very strong". Nu utiliza niciun detaliu pe care altcineva ar putea sa-l ghiceasca folosindu-ti contul de facebook etc (ex: zile de nastere, numele animalelor de companie) si, mai ales, nu da parola nimanui si nu o salva pe PC.

| cookie01 a răspuns:

Cu litere, cifre si caractere, toate combinate.

| DianaDiaa a răspuns:

Cel mai simplu posibil. eu am una de genul "dy4n@12d! a si etc...

| larisalary12 a răspuns:

Pune multe caractere la intamplare, poti pune si litere si cifre

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Sa fie greu de spart? Pai cam astea sunt regulile.:
1. Sa nu fie ceva Persoal
2. Sa fie ceva de vreo 20 de litere
3.Trebuie sa fie cel mai Spontan/Neasteptat!
4.Trebuie sa o ti totusi in minte de EXEPLU : prajituracumiere594 happy
Cam asta e o parola grea. Bay, bay!

| godzila007 a răspuns:

Salut! Foloseste majuscule (A; B; C...X; Y; Z) impreuna cu litere mici, dar pune si diferite cifre! (Funda) :*

| myrko a răspuns:

Sa fie din numere semne litere si mari si mici.

| bubulete a răspuns:

O parola greu de spart este foarte simplu de facut iti iei niste carcactere si bagi niste cifre si semne de punctuatie gen!@#$%^&*().,

| rezervatro a răspuns:

Cauta cuvinte care sunt mai putin cunoscute, dar totusi sa le poti tine minte... iti recomand, cum am eu, la id de mess: un cuvant, sau jumatate de cuvant, apoi un numar, apoi alt cuvant. Sigur nu va sti cineva sa faca combinatia perfecta. happy sper sa-ti fie de folos. happy

| Matei_Catalin_Andrei_1997 a răspuns:

Pui multe semne gen &(@, numere, litere, spatii, ceva de genuhappy(*&^(*DSsdssadd! #3q si ti-o scrii undeva sa nu o uiti.