| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce e de facut atunci FB blocheaza un cont,iar dupa ce dai logare apare ca pentru securitate contul a fost blocat si va ramane ascuns pana recunosti prieteni, iar atunci cand dai continua apare Identitate neconfirmată
Nu putem efectua verificarea identităţii tale în prezent. Te rugăm să încerci mai târziu.
Deconectare
Află mai multe despre securitate

?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să fii atent(ă) zilnic, la emailuri.
Fără un răspuns din partea lor, nu poți continua. Trebuie să aștepți un formular, fiindcă în lipsa lui, nu poți confirma nimic (nici identitatea, nici prietenii). Poate dura între 1-30 de zile, ținând cont că ei nu sunt deloc grăbiți cu recuperarea conturilor. Ci, doar cu ștergerea lor. ))
Stai liniștit(ă) o să-l recuperezi dacă datele de pe FB corespund cu datele reale, și dacă ești dispus/ă să le trimiți copie după actul de identitate. Poate că, totuși, nu se va ajunge (chiar) aici. S-ar putea să fie de ajuns, doar recunoașterea prietenilor. O aiureală și cerința asta...

Răspuns utilizator avertizat
| Xdreaper21 a răspuns:

Pai ti sa dilit contul trebuie sa faci unul nou

| anonim_4396 explică (pentru Xdreaper21):

Vorbesti aiurea in tramvai. Daca stergea contul ma informa. Spune clar 'contul ramane ascuns pana confirm identitatea". Nu imi spune mie ca s-a sters contul pentru ca am 7 ani de FB si am mai avut odata cont blocat. Acesta este alt cont si nu e problema pentru ca il activez, dar nu stiu de ce nu apare procedura de recuperare. Si mai invata gramatica limbii romane cat limba engleza. "dilit".

| Xdreaper21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie asa mi s-a intamplat si dupa vreo o luna am aflat ca mi so sters contul