| luciboss a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot sa aflu codul de deblocare la un motorola milestone.Sau daca stiti va rog dati-mi si mie codul de deblocare

Răspuns Câştigător
| comansorin a răspuns:

Codul de deblocare sunt primele 8 cifre din Codul IMEI care se afla in spatele bateriei pe telefon dupa ce decuplezi bateria te uiti in tel unde statea bateria si vezi ca e o foita lipita pe ea trebuie sa scrie model firma din astea si IMEI si copii pe o foaie codul IMEI si scrii codul dupa ce pornesti telefonul fara cartela in el, ti-am fost de folos? - Da? atunci fundita! happy

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Codurile de deblocare le poti obtine prin internet, platind o suma de bani care ti-o cer. Daca incerci sa-l cauti de forma gratuita nu ai cum sa-l gasesti, cele care apar sunt folosite si fiecare mobil are un cod aparte asa ca cel mai bine te duci la un magazin care ti-l deblocheaza sau il iei de pe internet.