| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca am procesor i5 3,0 ghz, 2gb ddr5 placa video si cu 8 pe ram, ce jocuri cu cerinte mari merg?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Laptop? Meh, vor merge probabil mai toate, dar cam vai de ele.

| EneCristian a răspuns:

Mai detaliat amice, scrie jos la pc in run DxDiag si zi-ne si noua modelul placii video. Jocuri iti merg baltlefield 3, Lol, Dota, Cs go pe minimum poate medium, gta 4, bioshock 2, borderlands.

| Daniellllll1 a răspuns:

Pana acum e un pc bun, dar placa video... care e? Degeaba ai 4 gb ddr10000, daca e o versiune veche ...Depinde si daca e Laptop sau PC, chiar daca e i5 -ul ala, 8 gb ram big grin Merg bine

| Alex_6294 explică (pentru Daniellllll1):

Deci eu am o unitate de pc cu componentele astea, ce jocuri din astea mari noi aparute, merg?

| Alex_6294 explică (pentru Daniellllll1):

Si placa video e de la nVIDIA

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Alex_6294):

Nvidia,dar ce gama GT ...GTX si ce versiune? De exemplu 770, 700... un exemplu de placa e Nvidia Geforce GTX 770