| Necunoscutu92 a întrebat:

Spuneti-mi un laptop de gaming in valoare de 500-899lei nu contează dacă e la mana 2 că vreau sal cumpăr pentru un prieten
Și sa duca GTA 5 in 30 fps

Dau funda

Răspuns Câştigător
| jonelx6 a răspuns:

Am luat un laptop Dell de 850 lei nou, nu era cine stie ce, ce puteam sa joc (asa mai decent) era bioshock series, outlast, alien vs predator, tomb rider, cs, in general jocuri sub 2010. Daca esti oldschool ca mine si te multumesti cu jocuri mai vechi, un laptop de 900 lei isi va face treaba. Daca vrei gaming sa poti rula jocuri recente, iti trebuie cel putin 2000 lei (pentru configuratie pc, un laptop la aceleasi performante e mai scump).
Daca vrei un laptop nou, cel mai ieftin e in jur de 950 lei (ca sa nu includem laptopul 2 in 1 care nu ruleaza decat office). Pt configuratie nu cred ca-ti ajung banii sa-l iei de nou.

Deci ideal ar fi sa iei unul second hand de pe olx, am gasit unul rezonabil

https://www.olx.ro/i2/oferta/acer-aspire-ID7NL9W.html#:68c943a675

5 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Poti cauta un pc sh, uita-te pe pchouse sunt refubrished cu garantie si poate gasesti la 700 de lei un pc cu i3 iar de restul' banilor poate găsi un gt 740 sau r7 250 sh. Eh siasa și-a facut pc de 900 de lei. Laptopuri tot de la pchouse poate gaseste ceva cu i5 2450... Însă nu o sa ii prea meargă gta v in 30fps. Cel mai bine mergeți pe prima varianta.

| WxRo a răspuns:

Nu exista asa ceva. nici macar pc daca faci in 500-899 lei nu o sa duca gta v in 30 fps

| Necunoscutu92 explică (pentru WxRo):

Ba da am loat PC la 500 de lei de pe OLX și duce GTA 5 in 60 f
Fps

| WxRo a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Si atunci explica si mie de ce lumea da o tona de bani pe componente ca sa poata sa il joace cat de cat fluent daca merge pe un pc de 500 lei? doh

| OberynMartell a răspuns:

Salut. Nu ai sa găsești niciodată la prețul asta laptop care sa duca GTA V doar daca găsești un chilipir dar nimeni nu dă la prețul asta. PC e mai ieftin decât un laptop de asta ai găsit tu