| gamesgamesgames a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce are calculatorul meu.Se restarteaza ori se blocheaza la vreo 10-15 minute cateodata chiar si pe la vreo 5-3 si se restarteaza doar cand ma joc.Am asa:pentium 4; 2.60 GHz; 2.59 GHz, 480 rami; pasta pentru procesor am; coler(ventilator) am, nu stiu ce are va rog ajutatima.Multumesc.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce placa video ai? Cauta un program gen cpu-temp sau gpu-z/aida64/ care mai sunt si vezi exact ce temperaturi are sistemul, si ne spui si noua.

| Dragonfall a răspuns:

Salut e posibil sa ti se supraincalzeasca placa video - daca o ai overclocked reseteaz-o la setarile din fabrica, sau desfa pc-ul si vezi daca ai praf in ventilatorul de pe placa si curata-o cu grija, incearca sa iti dai update si la drivere.