| oxana14 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce fel de windows 7 pot instala la acer aspire Z8

Răspuns Câştigător
| Miranda29 a răspuns:

Depinde de cati GB ram ai daca ai sub 2 ti-as recomanda windows 7 home premium 32 bit daca ai peste atunci un windows 7 ultimate tot 32 bit (x86 altfel spus) dar nu uita DACA AI PESTE 4GB atunci pune versiunea de x64 oricare (premiu, ultimate, profesional),

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Alege Windows 7 Ultimate, e cea mai avansata dintre toate editiile.

| introduaicinumele a răspuns:

Windows extreme edition sau ultimate, se mesica amandoua repede si stiu sa faca mai multe decat celelalte windowsuri 7.

| Marius0189 a răspuns:

Eu pe Acer aspire 5338 am wind 7 Home edition si merge perfect. Nu l-am instalat de un an jumate...Stima!

| thevlad a răspuns:

Alege ultimate, dar neaparat trebuie sa mai dezactivezi din serviciile inutile, altfel sunt sanse sa iti mearga mai greu. Avantajul la ultimate e ca are toate functiile active, poti schimba limba si cel mai important poti face o imagine a partitiei cu windows-ul pentru a o putea repune mai tarziu!

| thevlad a răspuns:

Ultimate e cea mai buna solutie...ar fi recomandat totusi sa opresti niste servicii inutile. Avantajele lui ar fi ca ai toate optiunile activate, cum ar fi windows backup.

| WooppS a răspuns:

Pei se pot instala aproape toate modelele de w7...dar trebuie sa le inst corect