| anonimgl a întrebat:

Spuneti-mi va rog mult care e cel mai bun procesor si cea mai buna marca de laptopuri. Vreau sa imi cumpar alt laptop si vreau niste sfaturi, ce e mai important.Va multumesc!

Bugetul e de 2000lei

Răspuns Câştigător
| John1973 a răspuns:

Am uitat cele mai bune procesoare sunt cele de la Intel au si o protectie sa nu se arda cand se incing dar nu prea se incing in schimb amd se incinge de se topeste fludoru de pe placa de baza si nu are protectie asa buna ca inte la temperaturi ridicate
poti alege intre Intel core 2 quad si Intel core i5 sau i7

8 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Deci, Cele mai performante laptop-uri sunt Alienware, si bineinteles sunt si cele mai scumpe de pe piata.

vezi asta:
http://www.emag.ro/......-271790938

Cel mai bun procesor este Intel i7 990X 3, 4Ghz, vezi asta:

http://www.emag.ro/......0613I7990X

Citez, ai spus: "Vreau sa imi cumpar alt laptop si vreau niste sfaturi, ce e mai important."

Important la ce? depinde de tine la ce vrei sa il folosesti, daca pentru jocuri, mai ales cele de ultima generatie gen Assassin's Creed, Black Ops. etc. Nu ai cum la bugetul asta, iti trebuie minim 3000, in cazul meu Acer 5740G 3100 Lei, si joc toate jocurile la maxim aproape (unele la medium cum ar fi GTA 4).

| bogdan3vl a răspuns:

Alienware si Sony vayo sunt cele mai bune laptopuri mai ales Alienware funda plsbig grin

| bogdan3vl a răspuns:

Era sa uit funde pls am f putine sun nou.ms

| nonny50 a răspuns:

Apple! dar depimde cati abani ai la dispozitie! deci.cat ai?

| Teo a răspuns:

Cele mai bune laptopuri din lume sunt de la firma Packard Bell.
Costa un pic mai scump ca celalalte dar nu ai sa regreti nici un ban.
Sa iti dau un exemplu:
Eu am un laptop packard bell de 4 ani si ma inteleg foarte bine cu el.
Sora mea si-a luat un laptop Acer in aceeasi zi cand mi l-am luat si eu pe al meu si pana acum ea si la dus de 3 ori la reparat iar eu niciodata si fata de ea eu il suprasolicitez cu jocurile.
Dar acum ramane la decizia ta.
Eu tiam spus parerea mea si scuze daca nu am putut sa te ajut.

| emynem313 a răspuns:

Pai cea mai buna marca de laptopuri sunt cele de la Alienware si cel mai bun procesor Pentium parerea mea dar ca sa iti iei un laptop bun sa joci jocurile care apar si peste 10 ani te ajunge pana la 200mil unu tare de tot cu procesor de 3 sau chiar mai mare si cu placa video de 3-4 gb si ram 8-9 gb

| frank0x0 a răspuns:

Procesoarele de la Intel sunt cele mai bune iar ca marca iti recomand Toshiba

| John1973 a răspuns:

Uite aici o marca buna de laptopuri http://bit.ly/1C6mnbK