| DanuTzCarbon a întrebat:

Spuneti-mi va rog un procesor si o palca video buna pentru un PC de gaming.

10 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Stiu ca nu e o placa, dar iti sugerez Play- Station.

| SpecialistIT a răspuns:

Orice pe lumea asta vrei sa iti cumperi, trebuie sa precizezi cat bani ai.
Exista placi video de 300 lei, dar exista si de 3000 lei.
Sper ca intelegi ideea...

| Sika13 a răspuns:

Procesor pentru jocuri e bun un amd AM3+ si o placa de baza ASROCK

| Alberto97 a răspuns (pentru Sika13):

Intelu e mai rece si consuma mai putin

| Sika13 a răspuns (pentru Alberto97):

Apropo amd e bun la jocuri la asta ma refeream mai ales daca bagi bani intr-un Amd de 8 nuclee

| Alberto97 a răspuns (pentru Sika13):

Intelu e peste amd cu un pic si cele 8 nuclee sunt doar de forma este egal cu 4 nuclee daca ma insel de la Intel

| Sika13 a răspuns (pentru Alberto97):

Vezi ca Amd il face pe Intel la toate si la jocuri si la tot daca ai avea sa faci comparatie ai tacea iti zic eu

| Alberto97 a răspuns (pentru Sika13):

Hai ca nu are rost sa ne certam ca ansta nu ne spune pretu o pus doar intrebari ca sa se afle in treaba

| Bogdan13123 a răspuns:

Depinde de banii tai, dar daca vrei unul entry-level i-ati i3+gtx650Ti, sau dac apti plusa un HD7850. Sau, inca un pic si 660. Depinde de banii tai. Procesoare bune sunt i3 de 3.3 ghz si i5 3450, nu merge pe amd la procesor ca este cam varza pe gaming masiv.

| Jiuseppe a răspuns:

-Intel Core i3 3.1
-nVidia GTX650 2GB DDR5
-RAM 4GB