| NebuniaSoselei200 a întrebat:

Stau sa ma joc la laptop, dar peste 15-20 min. se inchide. De ce mi se tot inchide? N-am facut nicio setare cu asta! Laptop-ul meu are placa de baza AMD Radeon. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Sebastian67 a răspuns:

De cât timp il ai? Este posibil ca trebuie schibata pasta de pe procesor,să-l duci la un service să ți-l curate de praf, procesorul daca nu are răcire cum trebuie, el se încălzește si intră într-un procedeu de protectie, isi scade performantel sa nu se încălzească si mai tare, daca temperatura creste el se închide ca este prea fierbinte procesorul se închide sa nu se arda! Baftă!

| NebuniaSoselei200 explică (pentru Sebastian67):

Cred ca ai dreptate, il am de vreo 2 ani, dar este mai vechi, cam din 2012... nu stiu prea bine, mi l-a dat mama mea, dar imi amintesc cand tatal meu a reparat un laptop din aceeasi marca (Toshiba) cred ca era din 2012-2013, mersi pentru ajutor.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se supraincalzeste de la jocuri. Foloseste un cooler.
Doar un exemplu sa stii ce este un cooler.
http://cdn.technorms.com/assets/five37.png

| RAY a răspuns:

Se suprainclazeste de asta

| Mimo2 a răspuns:

Poate e plin de praf si nu se mai face racirea corect

| M0scraciun a răspuns:

Ai putea incerca asta : deschizi laptopul apoi scoti mufa de alimentare imediat ..bagi mufa dupa il deschizi...

| незнакомкa123 a răspuns:

Salut,poate are mul colb in el incearaca sa tragi cu aspiratoru, am avut aceiasi problema.

| NebuniaSoselei200 explică (pentru незнакомкa123):

Nu cred ca e asta...Dar s-ar putea sa ai dreptate

| незнакомкa123 a răspuns (pentru NebuniaSoselei200):

Pai el e plin de pram de asta ti-am zis sa tragi cu spiratrul sa traga tat paraful cela

| Sebastian67 a răspuns (pentru незнакомкa123):

Unde ai auzit tu sa să bagi aspiratorul acolo? Este periculos, poti sa dezlipesti un fir sau alt ceva, cel mai bine desfăcut, schimbat pasta, curățat perfect