| Lhau a întrebat:

Stie careva ce pot sa-i fac unei boxe sa se auda mai tare?

2 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii rezistenta pe care o are boxa acum, apoi sa schimbi difuzorul cu unul mai mare insa e o problema cu carcasa care este calculata pentru difuzorul respectiv( cel pe care il ai ) ( adica in functie de suprafata utila a difuzorului este calculat spatiul din boxa si dimensiunile acesteia, asa ca e mai bine sa iei alta boxa calculata pentru difuzorul respectiv( cel nou) iar noul difuzor trebuie sa aiba aceeasi rezistenţa!

| TommyMiller a răspuns:

Da volumul mai tare... daca e la maxim...nu mai poti face nimic