| Cosmin111Iustin a întrebat:

Stie careva ce să fac pc-ului meu? Cănd pornesc unitatea monitorul fălfăie dar nu are treabă să se deschidă

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pe ecran scrie "No signal", atunci du-ti calculatorul la reparat sau la deseuri casnice.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intrebarea ta este cam neinteligibila. Vrei sa spui ca palpaie? Poate fi de la cablul de legatura sa nu fie prins cum trebuie, sa fie defect, dar poate fi placa video sau chiar monitorul in sine.

| Cosmin111Iustin explică (pentru Salontanul):

Da pălpăie doar butonul dar ecranul este complet negru

| Salontanul a răspuns (pentru Cosmin111Iustin):

Atunci inseamna ca este defect monitorul. Trebuie dus in service!

| christall a răspuns:

Sa nu fi iesit cablul din spate.