| Cristidddddd a întrebat:

Stie cineva care ar fi cel mai bun program de editare video care sa mearga si pe un netbook, si poata randa la 720p?

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

1. Depinde de laptop (specificatii ceva?)
2. Depinde ce vrei sa faci cu programul acela. Si din nou, depinde de specificatiile laptopului.

In fine, daca vrei editari simple si randari rapide in ce rezolutii vrei tu foloseste Power Director de la Cyberlink, sau. clasicul Movie Maker cu cateva custom presents pentru a randa 16:9 in 720p.
Daca laptopul e puternic foloseste Sony Vegas, e mai user friendly si ai mai multe optiuni, dar randeaza greu. Sau poti folosi si Adobe Premiere happy

| Gabi05 a răspuns:

Pentru ce vrei tu sa faci ai nevoie de putere de procesare, iar un notebook nu va reusi sa proceseze bine.

| Ene_Mihnea_1982 a răspuns:

Movie marker este foarte bun