| inger_4231 a întrebat:

Stie cineva care este codul pee care trebuie sa il formezi atunci cand vrei sa vz daca telefonul este copie sau original? si ce apare mai exact atunci cand este copie sau original? merci frum

Răspuns Câştigător
| adi a răspuns:

Formezi *#06# si iti apare seria telefonului, dupa care verifici sa fie aceeasi cu seria imprimata pe telefon, sub baterie. Daca totul e bine inseamna ca e original.

3 răspunsuri:
| deleuandrei a răspuns:

Daca ai un telefon nokia formeaza *#0000# si daca va aparea ceva atunci va fi original dar daca nu apare nimic clar ca nu e bun de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti acum si decodari online la nokia pe http:///www.gsminfo.ro