| Ion1983 a întrebat:

Stie cineva cat pot lua pe urmatorul laptop defect?

https://m.olx.ro/oferta/laptop-dell-inspiron-3558-defect -IDauYxJ.html

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai de ce nu vrei sa til repare?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai placa video stricata sau mai rau chipsetii de la placa video stricati iei maxim 200 de lei.

| NLS a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Și-acum cineva va da vina pe autocorrect laughing
De unde mama-zmeilor ai mai scos cuvântul ala? Uneori, mai mult înseamnă mai prost. Eu îți recomand să te limitezi la lucruri simple. Singulare. Solo.

| NikFlorian a răspuns:

Poti lua pe el circa 200 max. 300 lei, depinde si de defectul care il are, de exemplu la laptopul meu ii ars harddisk-ul si acela se poate inlocui, deci eu am dat pe laptop 600 lei si fara hdd il vand cu 400 lei, dar daca defectiunea ii din interior pretul scade astfel ca poti scade suma banilor pe care ai dat pe laptop si pretul piesei stricate sau defecte: Pret total laptop-pret piesa stricata sau defecta=pretul obtinut pe laptopul defect.