| Matei005 a întrebat:

Stie cineva cate fan-uri pot pune la placa asta de baza: http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/980de3-u3s3- r20/?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cate iti permite sursa. N-are legatura cu placa de baza pe care poti sa pui doar cooler-ul pentru procesor. Celelalte le montezi pe carcasa. Carcasa poate avea doar un loc sau doua. Daca montezi o sursa suplimentara poti sa pui mai multe dar nu ai loc pe carcasa. Ce faci? Faci gauri suplimentare?

| Jipa95 a răspuns (pentru Salontanul):

Brehh ma dezamageseti. Fiecare placa de baza nu numai ca are slot pentru conectarea coolerului la procesor dar mai are si alte sloturi pentru ventiloatoare. Chassis fan sau PWR fan.