| Pomar a întrebat:

Stie cineva cate FPS (cadre pe secunda) au filmele de la tv? Sau mai bine zis cate fps reda un televizor normal?

Răspuns Câştigător
| skydriver a răspuns:

Interesanta intrebare! Si pacat ca din ce in ce mai rar gasesti intrebari de genul pe site! In orice caz, raspunsul cred ca il gasesti aici http://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate la punctul 1 Frame rates in film and television!

3 răspunsuri:
| skydriver a răspuns:

Cu foarte multa placere!winking

| ionutzzzu a răspuns:

Gandeste-te ca un telefon cu camera de 2 mp are 30fps... un tv nu stiu

| Pomar explică:

Skydriver multumesc pentru raspuns, m-ajutat big grin