| Vilcu_Andra_1982 a întrebat:

Stie cineva ceva legat de stirea ca firmele ISP (Internet Service Provider) adica firmele de unde avem contractele de internet, vor masura traficul de date la descarcare de pe internet?

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"vor masura traficul de date la descarcare de pe internet"
sunt obligati de lege sa faca asta de ani buni, si sa iti arate cat trafic ai facut, iar pe telefon pe date mobile asta e critic, pentru ca dupa o limita iti taie viteza

insa daca vor monitoriza ce faci, asta e alta mancare de peste si nu se poate fara mandat judecatoresc, inclusiv t0rrentii care sunt connexiune obfuscata (nu poate fi monitorizata pe parcurs)

| InOrOut a răspuns:

Asta e legea ACTA prin care va fi monitorizat traficul de date ca sa nu mai existe piraterie. Dar inca nu a fost votata. Inca.