| 6eyes a întrebat:

Stie cineva cum copii un cd dicom, cu rmn-uri astfel incat sa pot sa il trimit prin e-mail?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Faci imaginea ISO a CD-ului (de exemplu cu Nero) si il upload-ezi pe Google Drive.
2. Dai click-dreapta pe fisier - alegi "creare link" pentru imaginea ISO si copiezi link-ul.
3. In e-mail dai "Paste" si va aparea link-ul de acces in corpul e-mail-ului. Daca esti mai priceput, incorporezi link-ul, atasat de un text dorit.

Persoana care va primi e-mail-ul va trebui sa acceseze link-ul, sa descarce fisierul ISO si sa faca un CD din el (se poate tot cu Nero sau alt program de scriere CD ).

| sierra1 a răspuns:

Prin email NU merge! E prea mare fișierul. Folosește servicii de genul WeTransfer