| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum lipesti 2 sau mai multe video-uri in Sony Vegas pentru a forma unul singur? Adica fara sa-l rendez.
Cand aplic un efect pentru un clip, vreau ca acel efect sa se aplice pentru toate clipurile, daca intelegeti.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ca sa lipesti mai multe videclipuri, cand le improti, le pui pe rand pe rola, cu ce ordine vrei tu.
Asta e rolul randarii. Fara nu se poate, indiferent de program. Tot ce presupune editare, presupune si randare.

| CinevaNou a răspuns:

Poti sa aplici acelasi efect pentru mai multe clipuri si fara sa le unesti.
http://forums.creativecow.net/thread/24/882393

| Hash001 a răspuns:

Asta e rolul renderului, altfel nu poti