| sergiustefan65 a întrebat:

Stie cineva cum pot configura bine un router phicomm FIT151B - am incercat sa il fac singur dar nu ma descurc si orice as face imi merge doar calculatorul care e conectat prin cablu cu router-ul. Ma conectez la wifi si cu telefonul dar nu imi merge netul chiar daca are semnal. Am incercat sa caut niste tutoriale pe yt dar nu sunt explicate si nici pentru versiunea care o am eu!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Routerul de baga in priza de internet, ma rog, cablu de internet se baga de fapt in router!
Ceea ce folosesti tu acum este internetul de pe telefon, nu cel de acasa, pentru ca nu-i inca conectat routerul.
Spune-i tatalui tau sa te ajute sau sa sune pe cineva care se pricepe la IT!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Poate totusi esti in stare sa spui si tu modelul de router... poate!

| sergiustefan65 explică (pentru K0sti):

Poate daca ai citi inainte sa lasi un comentariu ai vedea si modeluwinking

| K0sti a răspuns (pentru sergiustefan65):

Am citit...nici Google nu a auzit de routerul ala, asa ca...