| judasprince a întrebat:

Stie cineva cum pot imparti un tabel in PHP sa mi se afiseze doar randurile care contin o anumita informatie? Am un tabel cu clase, doresc sa fac taburi cu numele fiecarei clase si sa se afiseze doar elevii din clasa respectiva, desi tabelul initial este cu toti elevii

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Invata mysql sau macar sqlite... ce spui tu e DEFINITIA sql-ului
si se face foarte simplu odata ce intelegi cum

| judasprince explică (pentru Zuzu1991):

Stiu asta, dar am deja o structura a unui proiect, in care elevii nu sunt grupati deloc, si am incercat sa fac cate un tabel separat pentru fiecare clasa, dar e cam complicat, pentru cei ce il vor utiliza, si nu stiu exact cum sa fac o culegere a datelor in functie de clasa in care sunt trecuti elevii, iar la fiecare clasa sa se afiseze doar elevii care au trecut in tabelul mare clasa respectiva.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru judasprince):

Daaca tii neaparat sa nu folosesti sql e destul de simplu faci cate un fisier pentru fiecare clasa