| SSaleu20 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa scap de eroarea asta? "Stop responding and has recovered"

Nu pot sa joc si eu un joc mai mult de 5/10/15min ca se opreste...

Precizez ca am luat o placa video sh gtx560 ti soc langa un i5 2400 cu 8gb ram (sursa 600/650) ( sa fie stricata placa?) precizez ca pana sa dea eroarea aceea jocurile merg ok

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta si descarca driverele originale pentru placa ta video nVidia.
Dezinstaleaza driverul actual si instaleaza-l pe cel descarcat.

8 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Ce drivere ai instalat la ea? Ai incercat sa faci update la ultimele drivere compatibile cu aceea placa video?

Bula
| Bula a răspuns:

"stop responding" = nu raspunde, este oprit.
Mesajul COMPLET probabil indica si ce anume nu raspunde.

| SSaleu20 explică (pentru Bula):

Da, zice ceva de nVIDIA kernal si ceva de versiunea driverului 391. Ceva nusj sigur cat

| bogdan324 a răspuns:

Incearca din nVIDIA control panel sa setezi placa pe high performance, daca nu merge, ia ddu uninstaller si dezinstalezi driverul video, dupa bagi ultimul driver pentru placa ta video si vezi daca mai face asa.

| SSaleu20 explică (pentru Bula):

Am cautat drivere pentru gtx560ti soc, dar nu gasesc decat pentru gtx 560 ti simplu, am instalat driverele de pe site.ul lor de la nVIDIA, dar nu mai mergea sa selectez modelul, doar seri 500...

Bula
| Bula a răspuns (pentru SSaleu20):

Inseamna ca e OK. happy
Driverele nVidea sunt facute pentru diferite SERII, care folosesc acelasi componente (procesor video).

| SSaleu20 explică (pentru Bula):

Deci placa in sine ca si componenta e dusa...

Bula
| Bula a răspuns (pentru SSaleu20):

Verifica temperaturile CPU si GPU.
Banuiesc ca problema incepe acolo.