| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum sa creez un executable dintr-un website

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ce?
Detaliaza ce vrei sa faci, ca nu se intelege din intrebare

| ViruseZ a răspuns (pentru suntserios):

Cand sa8 clic sa apara website
Ca in browser

| suntserios a răspuns (pentru ViruseZ):

Doar browserul interpretează html și doar un server web interpretează php, ASP sau în ce o mai fi el făcut.

Dacă e un simplu html cu css și js e suficient un click pe fișierul. html și o sa îți deschidă în browser

| sierra1 a răspuns:

Sorry - site-ul e compus din fișiere HTML (eventual și altele asemenea) care de nici o culoare nu sunt pot fi convertite păstrând funcționalitatea, în exe

| raz0000001 a răspuns (pentru sierra1):

Ba da happy

| Ineys a răspuns (pentru raz0000001):

Pai spune-ne si cum daca tot zici ca se poate.

| sierra1 a răspuns (pentru raz0000001):

Luminează-ne

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru raz0000001):

Esti tare, deci tu i-ai citit mintea intrebatorului, si nu ne luminezi si pe noi, asa ca...
esti ASAAAA DE TAREEEEEE, imi dai voie sa te ating, te rog!

| sierra1 a răspuns (pentru raz0000001):

Dacă nu știi ce insemnă:

"Build cross platform desktop apps with JavaScript, HTML, and CSS"

spune-mi și-l traduc pentr tine

| raz0000001 a răspuns (pentru sierra1):

Conteaza? Odata ce face ce are nevoie el, presupun.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Singurul lucru la care ma pot gandii in context e sa ai website-ul sau sa il downloadezi cu ceva de gen httrack dupa care sa faci o arhiva executabila cu winrar

asta ai vrut sa spui? sau ce?

| ViruseZ a răspuns:

Vreau cand faci click pe exe sa apara websiteul ca pe browser

| ViruseZ a răspuns:

Dar as putea crea un browser fara nici un toolbar. Sa apara doar continut