| Andreea0612 a întrebat:

Stie cineva cum se face cont de facebook, dar fara sa am id de mess? Sau trebuie neaparat sa am id ca sa am ce pune la Email cand fac contul de facebook?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ai mail unde vrei tu, nu te obliga nimeni sa ai mail la yahoo

7 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Nu ai cum sa-ti faci cont pe facebook fara id de messenger, respectiv e-mail.

| suntserios a răspuns (pentru Konata):

Si cine te obliga sa iti faci mail la yahoo? daca nu stii de ce dai sfaturi eronate

| Konata a răspuns (pentru suntserios):

Ea s-a referit daca poate sa-si faca cont facebook fara e-mail dar nu poate. Cand iti faci un cont facebook trebuie sa-ti inserezi e-mailul si, ca sa ai e-mail trebuie sa ai id. Si nu am spus ca trebuie sa-ti faci mail la Yahoo. Fi tu atent cand comentezi la altii happy.

| suntserios a răspuns (pentru Konata):

Tu nu stii ce spui, dar in continuare o tii pe a ta.

"ca sa ai e-mail trebuie sa ai id" hai serios? daca eu am server de mail pe propriul meu server? daca am mail la google si nu la yahoo?

"Si nu am spus ca trebuie sa-ti faci mail la Yahoo" te contrazici in aceeasi fraza.

| Konata a răspuns (pentru suntserios):

Nu mai continui ca nu am cu cine. si, daca ar exista alta metoda de a avea e-mail fara sa ai is, mai bine! Insa in ziua de azi toata lumea are id.Si in plus, tu ai spus ca ''Poti sa ai mail unde vrei tu, nu te obliga nimeni sa ai mail la yahoo '' dar eu nu am obligat pe nimeni sa-si faca cont pe yahoo.

| suntserios a răspuns (pentru Konata):

Hai sa iti explic pentru ca vad ca nu te pricepi.

pentru a avea o adresa de mail functionala este nevoie de un sever de mail unde sa ai facut un cont. Cel de la yahoo este unul dintre cele mai mari servere care ofera acest serviciun gratis. Coincidenta face ca poti folosi acelasi id si pentru yahoo mail si pentru yahoo messenger.

Cu toate astea yahoo nu e singurul server pe care poti sa iti faci mail. Sunt multe altele puse la dispozitie precum gmail, hotmail samd.

Poti de asemenea sa ai propriul server de mail daca detii un domeniu si un hosting. Un exemplu ar fi TPU, ai primit vreodata un mail de la un admin de la TPU? sa vezi cum arata mail ul? ceva gen admin@tpu.ro? acest mail nu are spre exemplu treaba cu yahoo, la fel cum nu are treaba niciun mai de pa gmail exemplu tu poti sa iti faci cont pe google si vei avea un mail de genul

giulika@gmail.com - nu are nicio treaba cu yahoo mail sau messenger.

la fel poti sa ai propriul severe de mail si sa ai un mail de genul

giulika@giulika.ro - iarasi nu are nicio legatura cu id de messenger sau contul de yahoo mail.

intelegi ce iti explic eu acum? si de ce iti spun ca poti folosi ori mail ca sa iti faci cont la facebook?

| Denisia_Ilie_1997 a răspuns:

Vreau sa fac facebook fara mail