| geamuriXP a întrebat:

Stie cineva cum se pot face setarile de internet pe un samsung galaxy next (s5570)

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De la setari-retele wireless(sau wireless si retele)-retele mobile-nume punct de acces-si bifei Orange sau cosmote sau Vodafone, depinde de ce aiapoi revenire si te asigri ca e bifat traficul de date. Si gata. Pe nadroid nu prea se face aia cu *xyz# deoarece isi ia setarile automat. tu nu trebuie decat sa le selectezi

| geamuriXP explică (pentru sltlp):

Am incercat cum ai spus tu dar cand dau la nume punct de acces nu-mi apare nimic

| Kylexy a răspuns:

Setarile la internet ti le trimite prin sms.
suna la rel clienti cosmote -1234, Vodafone-*222, Orange-apeleaza *100# si alege ramura servicii. si acolo gasesti ramanura "setari internet".