| bmcriss a întrebat:

Stie cineva de ce apare litera "E" intr-o caseta albastra in partea de sus a ecranului telefonului? Si ce semnifica pentru ca mi se intampla uneori sa apara si alteori nu?

Răspuns Câştigător
| Rapateckh93 a răspuns:

Stiu eu. Este de la MMS-uri. Poti sa faci sa nu iti mai apara daca dai mesaj cu textul "D MMS" fara ghilimele la numarul 1234 daca esti pe cosmote, daca esti in alta retea poti sa suni la relatii cu clientii si le spui sa iti dezactiveze serviciul MMS. Sper ca te-am ajutat happy funda? big grin

5 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Este simbolul wifi si tu il ai activat si apare doar in momentul in care ai semnal wifi pe unde mergi!

| shnako a răspuns:

Ai dat funda la cel mai prost raspuns :))

E ala vina de la EDGE, care e o transmisie de date, cum e si GPRS sau 3G. Intamplator, el il foloseste doar cand trimite MMS-uri, dar asta nu inseamna nici pe departe ca E inseamna MMS. Acesta apare cand telefonul transmite date (internet in principal).

Ai aici ce inseamna: http://en.wikipedia.org/wiki/Enhanced_Data_Rates_for_GSM_Evolution

| Rapateckh93 a răspuns:

Sunteti degeaba ca nu cunoasteti si vorbiti aiurea.Este de la MMS, stiu chestia cu E-ul de la mai multe telefoane.Am 4 si la toate apare cand am activat mms.

| andrey910 a răspuns:

E e prescurtarea de la edge...iti apare cand ai semnal mai putin. La semnal maxim mie imi apare 3G, cateodata 3G+, 3GE etc. Depinde cat semnal ai.

| andrey910 a răspuns:

@shnako laughing asa e...de cand apare un semn cand ai mms-ul activat?