| alextati a întrebat:

Stie cineva de ce nu imi mai recunoaste calculatorul toti ramii? Aveam vreo 8gb acum imi zice ca are 3 dintre care 2, 4usable ce naiba

9 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ai scos placile pentru a le baga din nou?
Uneori din cauza incalzirii (si implicit a dilatarii) grosimea placilor in zona contactelor se modifica minimal (de oridinul micronilor) insa indeajuns pentru un contact imperfect.

Scoate toate placile si incearca cu cate una pe rand.
Daca una din ele nu functioneaza in nici unul dintre sloturi, sunt sanse mari sa fie defecta.

Daca merg fiecare independent, trebuie sa mearga si impreuna, chiar daca va trebui sa faci rocada (sa o pui pe una in slotul celeilalte.).

| Zuzu1991 a răspuns:

Geezaz o tona de raspunsuri pe langa
ai windows pe 32 de biti...

| alextati explică (pentru Zuzu1991):

Ce windows pe 32 biti visezi ma plebule am i5 6400 gtx 1050

| alextati explică (pentru Zuzu1991):

Sa nu uitam ca tu stai pe quad coru alalaughing))

| Zuzu1991 a răspuns (pentru alextati):

Lul dude, si daca ai i5 nu poti avea win pe 32 de biti... DE CE NU?!?
si inainte sa ma faci pleb, ai verificat?!? morrr de curiozitate big grin

| alextati explică (pentru Zuzu1991):

Am rezolvat, tx

| Zuzu1991 a răspuns (pentru alextati):

Uw

| cfrtobias a răspuns:

Ai curatat unitatea? si scos ramii?