| MZc a întrebat:

Stie cineva exact ce cunostinte de operare pe calculator trebuie sa aiba un receptionist într-o clinica?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. De cele mai multe ori clinicile au si ele un sistem de operare al lor, de exemplu anumite clinici stomatologice folosesc programul iStoma. Cum spunea si @MireP, pachetul Microsoft Office la nivel operational si emailul. Succes!

| MireP a răspuns:

Excel, Word, sa stii sa navighezi prin sistemul de operare si sa nu-ti ia cinci minute pana scrii numele clientului.

Exerseaza scrisul cu doua maini pe tastatura.

Pentru un astfel de job iti vor cere si o diploma, e buna de oricare, exista cursuri rapide si relativ ieftine.

| MZc explică (pentru MireP):

Mulțumesc. Nu cere diploma, a precizat doar "foarte bune abilitati in operarea calculatorului" si ma gandeam ce poti sa faci altceva la o clinica in afara de excel word. Ma gandeam ca trebuie sa stiu ceva mai mult