| teofilconstantin12 a întrebat:

Stie cineva o aplicatie prin care sa schimb saturația ecranului, sa se vadă culoriile mai vii?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Telefonul trebuie sa aiba in meniu un profil Color.
De acolo poti schimba intre mai multe presetari, sau poti seta manual sliderul de luminozitate si contrast.

Despre ce telefon e vorba?

| teofilconstantin12 explică (pentru NLS):

Era vorba de PC, dar am rezolvat, mersi oricum

| NLS a răspuns (pentru teofilconstantin12):

Pe PC nu exista "aplicatii" (astea sunt pe telefon),
exista PROGRAME.

Si de obicei setarile de culoare/saturatie/contrast se realizeaza din Panoul de control al placii video:
(nVidia Control Panel sau AMD Radeon Adrenalin...),
sau din meniul monitorului.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Vorbesti de ecranul telefonului? Stiu ca exista aplicatii care fac fix opusul, fiindca lumina albastra si culorile saturate iti afecteaza negativ ochii.

| AdioTPU a răspuns:

Nu cred ca exista. Trebuie ca telefonul sa aiba un ecran super amoled pentru a afisa culori vii si nuante saturate.