| tttitooorp a întrebat:

Stie cineva un program bun pentru monitorizarea pc-ului? As vrea sa monitorizeze temperatura ( procesor, placa video, placa de baza, hdd ) coolerele sistemului, sa monitorizeze placa de retea ( adica sa vad cati MB download-eaza si cati MB upload-eaza ), sa monitorizeze procesorul ( frecventa, cat de solicitat e, procesele etc ), sa monitorizeze rami, adica sa monitorizeze tot sistemul. Exista un program care sa faca asa ceva? ( nu conteaza daca nu e free ) mersi

Răspuns Câştigător
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Eu folosesc asa:
PC Wizzard pentru monitorizare cpu/ram/coolere/hdd/etc, din pacate nu face logging (free)
http://www.cpuid.com/pcwizard.php
Dumeter - logging pentru trafic retea (net sau local) (paid)
http://www.hageltech.com/dumeter/
Active SMART 2.7 - logging pentru harddiscuri (temperatura, performanta, spatiu, etc) cu grafice in timp (paid)
http://www.ariolic.com/activesmart/index.html

12 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Everest ultimate edition

| tttitooorp explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! Deci din cate am vazut tot Everest, pe care-l stiam, e "regele". Ok, eu v-as declara pe toti castigatori, dar din pacate trebuie sa aleg doar 1.

| Boby a răspuns:

Intradevar Everest este cel mai bun
Ai aici un film care iti explica tot ce poate sa faca acest program http://www.videotutorial.ro/? p=895

| NimeniCuActe a răspuns:

Everest, Aida... din cate stiu euhappy

| đąиiعℓ a răspuns:

Instaleazati Yahoo Widgets si le ai pe toate

| dulshe a răspuns:

Everest cu siguranta

| punk17er a răspuns:

Http://www.itnewz.ro/2010/07/monitorizarea-temperaturii-procesorului/ aici ai tot ce trebuie sa stii si 3 programe eficiente pentru monitorizarea temperaturii.

| tukhey23 a răspuns:

Exista asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca asus probe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc ashampoo HDD controler

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie cum imi monitorizez ecranu sa-l pun pe youtube cu ce progam infara de CamStudio si hipercam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speedfan?