| Gaby3891 a întrebat:

Stie cineva un program/site pe care pot sa traduc un text din romana in germana? Eventual care ar fi cel mai bun de traduceri in orice limba.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Gaby3891 explică:

Si eu as vrea altul mai bun. Dar, nu exista. Asta, pentru ca toate programele astea sint facute de oameni, doar pe baza dictionarelor. De multe ori interpreteaza gresit doar pentru ca un sens al cuvintului este primul in dictionar. Nu se tine cont de contextul frazei. Dar, daca ai observat, dind clic pe cuvint, ai variantele sale si posibilitatea de a alege altul. Nu folosi cuvinte de jargon si pune semnele de puncuatie unde trebuie. Foloseste propozitii scurte si nu fraze lungi.

6 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Google translate. Dar, sa scrii corect. Altfel vei avea surprize.

| Gaby3891 explică (pentru Peridava):

Am folosit google translate pana acum si nu mi se pare foarte bun oricat de corect as scrie. as vrea altul mai bun.

| Gaby3891 explică (pentru Gaby3891):

Da asa fac mereu, propozitiile lungi le incurca rau. In engleza traduce destul de ok, dar in germana traduce unele propozitii total gresit si de asta ma gandeam ca poate ar fi altul mai bun.
Oricum multumes frumos!

| Gaby3891 explică (pentru Gaby3891):

Si eu as vrea altul mai bun. Dar, nu exista. Asta, pentru ca toate programele astea sint facute de oameni, doar pe baza dictionarelor. De multe ori interpreteaza gresit doar pentru ca un sens al cuvintului este primul in dictionar. Nu se tine cont de contextul frazei. Dar, daca ai observat, dind clic pe cuvint, ai variantele sale si posibilitatea de a alege altul. Nu folosi cuvinte de jargon si pune semnele de puncuatie unde trebuie. Foloseste propozitii scurte si nu fraze lungi.

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Googlee translate ori o aplicatie care se numeste"Translator". E foare buna, eu pe aceasta o folosesc.

| tpuAdina a răspuns:

Google translate e cea mai buna dupa mine.

| Marius_Alexandru_1999 a răspuns:

Google transale