| Flar3 a întrebat:

Stie cineva un site pe care sa ma pot baza pentru Python? Mentionez ca am versiunea 3.9.5 din luna mai. Doresc sa imi gasesc o alta preocupare pe langa studiere la mate si fizica si eventual Minecraft si CS:GO. I-am reinstalat Windows-ul si merge ca la carte si no as dori sa fac si ceva util pe calculator. laughing)

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Limbajul insine il inveti destul de repede. Tine cont ca matematica este baza! Pentru orice vrei sa faci algoritmii sunt la putere si vei fi limitat in exprimare ( software ) daca nu vi cu cunostinte de matematica. Succes!

3 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Youtube.com

| Osneros a răspuns:

Codecademy, coursera, edx, udemy. Înveți ceva, apoi fă un proiect.

| zcRyseN a răspuns:

Incearca w3school este gratis, mai cauta pe Youtube proiecte mici de facut intr-un IDE un program de coding cum ar fi Visual Studio Code, deci incepi cu w3school te invata de la 0 trebuie doar sa stii engleza sau daca nu este si un buton de tradus in romana, mai ai freecodecamp pe ytb, engineer man tot pe ytb, si inca un sfat lasa jocurile de tot pentru ca o sa te distraga eu am reusit sa ma las dupa 7 ani de gaming, acum invat python.