| ioanoanea15 a întrebat:

Stie cineva vreun soft cu ajutorul caruia as putea creea icone-uri pentru Android?

3 răspunsuri:
| jonelx6 a răspuns:

Da. Se numeste photoshop.

| ioanoanea15 explică (pentru jonelx6):

Da intr-adevar cu photoshop creezi designul, dar eu ma refeream cu ce soft o pot sa i dau convert ca sa o transform intr-un icon

| jonelx6 a răspuns (pentru ioanoanea15):

Un icon e de obicei un patrat. Daca ai o imagine tip dreptunghi, o decupezi 1:1 si gata, ai icon-ul. Ideal ar fi sa dai un resize la el dupa(sub 256x256 pixeli) si pentru asta, iei image resizer de pe google play, sau o aplicatie de genu pentru pc. Nu vad ce era asa greu.