| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ca atunci cand scrii pe tastatura la telefon intr-o aplicatie (Facebook, WhatsApp etc.)intuieste ce ai vrea sa scrii, iti da niste variante din care poti alege, doar ca sa nu te mai chinui sa tastezi intregul cuvant... Intrebarea mea este cum pot face sa sterg acel istoric din care el alege acele cuvinte? asta pentru ca apar f des cateva cuvinte care nu doresc sa mai fie vizibile! le pot vedea atatea persoane din jurul meu! iar caele cuvinet ce mi le ofera, au fost scrise candva intr-un SMS! de acolo le-a preluat telefonul! PLS. HELP! alta varianta decat revenirea la setarile din fabrica!

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Ții apăsat pe acel cuvânt, și îl ștergi, de exemplu când scrii

Eu merg și apare în lista aia " acasă " ții degetul apăsat pe acasă și se poate șterge.

2 răspunsuri:
| TibiTiby1978 a răspuns:

Am patit si eu asta. Tine apasat pe cuvantul nedorit si acol o sa ai Delete sau un cos de gunoi. Apasa pe el si cuvantul va fi sters.

| DanielVălean a răspuns:

Tii apasat pe ele si iti apare o notificare "Acest cuvant va fi eliminat..."