| Floryn9 a întrebat:

Stiti ce fel de cabluri am nevoie pentru a conecta laptop-ul la un TV cu plasma?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astea moderne au nevoie de cablul HDMI daca nu au intrarea firului albastru care e folosit de la unitate la monitor.

| Floryn9 explică (pentru mgtow):

Am incercat cu cablu HDMI numai ca nu merge, trebuie sa fac vreo setare din laptop? Ce trebuie sa fac ca sa mearga?

| mgtow a răspuns (pentru Floryn9):

De la tv apesi pe butonul AV dupa aia alegi HDMI si se vede atat.

| Floryn9 explică (pentru mgtow):

Am incercat si nu merge, nu se vede nimic, se vede ecranul de la TV albastru...dar in rest nimic! Ma poti ajuta?

| mgtow a răspuns (pentru Floryn9):

Ramane albastru daca nu dai sa pornesti laptopul. Ori e vreun defect la fir sau nu fac contact capetele cum trebuie, altceva nu are ce sa fie.

| Floryn9 explică (pentru mgtow):

Am cablul de care spui tu, la capete sa fie albastru, la TV am sa prind alea 2 surubele care sunt la cablu (asa are cablul asta care il am eu), dar la laptop nu are unde sa prind alea 2 surubele din capete, e posibil sa fie din cauza asta?

| mgtow a răspuns (pentru Floryn9):

Nu, ori e problema de la fir ca nu e bun sau la tv ori laptop ca nu face legatura bine la mufe.

| Floryn9 explică (pentru mgtow):

Si atunci ce-as putea face?

| mgtow a răspuns (pentru Floryn9):

Sa iti iei alt laptop. Incearca cu unul de la vecin daca e, problema persista (in caz ca da) e din cauza firului incearca la alt tv, daca merge inseamna ca e de la tv.

| PedoBarbie a răspuns:

Îţi trebuie un cablul ca la monitor. Adică cel ce face legătura între unitate şi monitor. E cablu HDMI, la ambele capete e la fel şi albastre capetele.
Aşa.

| TheSmith a răspuns:

Daca ai la laptop si la plasma mufa HDMI, iti trebuie un cablu cu ambele capete mufate cu HDMI! este vreo 20 de lei 1.5m de cablu!