| Catalin_4582 a întrebat:

Stiti cosul de reciclare de pe desktop (recycle bin) l-am sters de pe desktop si nu mai stiu unde e cine ma poate ajuta? Am windows vista suau m-ar ajuta si pentru windows xp sa-mi ziceti nu contaza.

Răspuns Câştigător
| remus67 a răspuns:

Intra in panel control si fa un copi srt chatin destop

26 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Click dreapta pe desktop >> proprieties >>apoi pe margina desktop icons >> bifezi recicle bin si dai ok.

Sper sa-ti fie de folos.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Clic dreapta create - sortcut - browse - selectezi recicle bin - ok - si gata ai din nou recicle bin pe desktop. Si eu l-am sters din greseala.

| angella1972 a răspuns:

Cosul de reciclare e singurul component care nu se sterge oricat ai incerca.probababil s-a ascuns pe undeva.la meniul start ai obtiunea search sau cautare, unde poti tasta numele folderului pe care-l cauti, si va incepe cautarea lui in tot computerul.sigur il vei gasi

| anca13 a răspuns:

Start-control panel-appearance and personalization-personalization-change desktop icon-bifeaza recicle bin si e totul in ordinewinkingbafta

| anca13 a răspuns:

Start-control panel-appearance and personalization-personalization-change desktop icon-bifeaza recicle bin si e totul in ordine winkingbafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie in "run" gpedit.msc si apasa ok. Iti va deschide group policy. La "user configuration", click pe acel plus de la "administrative templates" ca sa-ti arate obtiunile pe care le are. Pe urma fa doar click pe "desktop" si in fereasta din dreapta cauta si fa dublu click pe "remove recycle bin icon from desktop". Bifeaza "disable" si apasa ok. Asta a fost tot, acum ar trebui sa fie iar recycle bin pe desktop, dar mai intai da un refresh pe desktop ca sa-si faca efectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.clik drepta pe mouse
2.Personalizare,sau proprietati.
3.Modificare pictograme.
4. aplicare pic.,.,.,.,., mult scces!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit aceeasi tactica ca la ultimul raspuns de jos cel anonim ca am windows `ul in romana... si tot nu `mi apare... de unde sa `l mai iau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lick dreapta pe desktop >> proprieties >>apoi pe margina desktop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kmuyxckkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkhjuuuuuuuuuuuuuuuuuujkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kmuyxckkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkhjuuuuuuuuuuuuuuuuuujkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde pot gasi cosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt astia de mai jos: daca intru la click dreapta pe desktop si dau la particularizare, schimbare pictograma ...nu face decat sa-mi schimbe iconita, nu o adauga si pe desktop.raised eyebrows
Si eu am aceeasi problema si am incercat toate modalitatile posibile sa-l adaug inapoi si nu merge. ori s-a dus dracu' tot ori compu' meu nu mai merge bine.
In orice caz. faptul ca nu golim cosul de gunoi ingreuneaza sistemul. ceea ce nu este prea bine si nici prea 'sanatos' pentru computer.deci rog pe cineva cu experienta sa spuna o modalitate corecta prin care sa ne recuperam cosul si sa nu se mai bage toti... cu modalitati de doi bani! raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe net si descarcal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca asa am patit si eu si nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe desktop, personalize...si undeva in stanga sus
-desktop icons-...acolo este...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu te pot ajuta...si eu l`am sters...si nu stiu unde estesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 2 metode diferite. Una pentru. XP alta pentru. Win 7.

| Geanina1895 a răspuns:

Dai pe My computer
si in stanga scrie "Folders"
in stanga josbig grin
si il gasesti acolo...il iei de acolo si il pui de desckyopbig grin
foarte simplu

| secret_1807 a răspuns:

Asa l-am sters eu si am acelasi windows ca al tau. daca aflii ceva baga id meu te rog plyntzesa_tha_do0olc3

| remus67 a răspuns:

Intra in pnel control si fa-i shorchat dupa careil trimiti in destop

| Acapella69 a răspuns:

Nu gasesc cu nici o modalitate nici eu va rog ajutati-ma

| Acapella69 a răspuns:

Catalin du-te la fisierul desctop si acolo e cosul doar cautal.

| Butterfly13 a răspuns:

Control panel-->personalization-->(stanga sus) change desktop icons-->si bifezi casuta Recycle Bin... sper ca te-a ajutat:*happy

| Butterfly13 a răspuns:

Control panel-->personalizations-->(stanga sus) change desktop icons->>i bifezi casuta recycle bin... sper ca te-am ajutathappy

| Butterfly13 a răspuns:

Control panel-->personalization-->(stanga sus) change desktop icons-->si bifezi casuta Recycle Binwinking... sper ca te-am ajutathappy