| boooooring a întrebat:

Stiti cum pot sa blochez un telefon dupa imei?

9 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Vrei sa blochezi? Sau sa deblokezi?

| florinmarius a răspuns:

Numai operatorii de telefonie pot acest lucru mi s-a intamplat si mie mi sa furat si m-a intrebat daca stiu imeiul si telefonul e activ mi-l poate inchide definitiv ceea ce au si facut stima

| boooooring explică:

Sa blochez

| LauraSpataru a răspuns:

Nu iti poti bloca personal telefonul. Trebuie sa suni la reprezentanta (Orange, Vodafone, Cosmote, Zapp) si le spui codul IMEI. Ti-l blocheaza ei.

| Inspiratie a răspuns:

Mergi la reprezentanta operatorului tau (sediul) si si iti vor bloca ei telefonul cu ajutorul codului IMEI.

| Inspiratie a răspuns:

Apropo, nu este ca si cum ai gasi un cod IMEI, ai suna si ar bloca. Ai nevoie de o factura care sa ateste ca tu esti detinatorul de drept al telefonului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate bloca un telefon, am sunat degeaba la relatii cu clientii, ei spun ca nu au un astfel de serviciu...

| Bobu_Fanica_1966 a răspuns:

NOKIA E5 furat IMEI 357413048219319, cine ma poate ajuta sa l blochez.

| tasta a răspuns (pentru Bobu_Fanica_1966):

Ai fost la politie ce ti-au spus?