| dcm4ever a întrebat:

Stiti cumva daca pe un laptop APPLE se poate instala ca sistem de operare windows-ul?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| rossi46 a răspuns:

Da, se poate instala Windows pe Apple insa putin mai dificil. Trebuie creata o partitie speciala in care va rula noul sistem de operare si apoi instalat windows-ul de pe CD/DVD aici. Gasesti pe net multe tutoriale care te ajuta sa faci asa ceva. De ex. uite unul: http://www.stealthsettings.com/......-camp.html

| auroraa a răspuns:

Nu, este exclus, toate de la Apple lucreaza numai cu sistem de operare Macintosh Mac OS care a fost creat de compania Apple pentru produsele lor, imi pare rau, sper ca te-am ajutat, pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate...si chiar mai simplu decat invers(Mac OS X pe un PC).
Folosesti Boot Camp.