| Catalion a întrebat:

Stiti si voi un program gratuit cu care pot creea fisiere. pdf?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Acrobat Reader de la Adobe.

| astertix09 a răspuns:

Imprimanta virtuala bulzip
http://www.bullzip.com/
O data instalata, poti sa folosesti acest utilitar sa creezi pdf uri din mai multe tipuri de programe, incepand de la browserul de internet pana la clasicele editoare de texte. Spre exemplu tu iti faci un CV in word si vrei sa isi pastreze toate formatarile si pe un alt calculator, tot ce trebuie sa faci este sa dai comanda print. Alegi imprimanta bulzip din lista de imprimante si mai trebuie sa ii spui unde sa salveze si cu ce nume. In final obtii un pdf dragut. Daca in schimb vrei pdf uri pentru a tipari publicatii atunci trebuie sa apelezi la aplicatii profesionale.