| Constantin_Andrei_1997_aWEw a întrebat:

Stiti treaba aia cu Account Key de la Yahoo Mail? Ei bine mi-am schimbat si telefonul si laptop-ul si acum nu mai pot sa ma loghez pe mail! Nu mai am nici numarul pe care mi-l cere la recovery! Cum pot sa scap de acest "Account Key" fara sa ma loghez? Sa bag direct parola ca pe aia o stiu.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca nu mai ai numarul, e mai nasol.
Poti da recuperare parola, dar iti va cerere cele doua intrebari si raspunsul.
Si nu poti sa scapi de account key, poate doar sa fi mai responsabil pe viitor.

Bula
| Bula a răspuns:

Cere cheia pe e-mail-ul alternativ.

| IarosIanka a răspuns (pentru Bula):

Și dacă nu ai acces nici la mailul anterior? Chiar nu este nici o soluție pentru asta? Și eu îs in situația asta. Mulțumesc pentru raspuns

| Bula a răspuns (pentru IarosIanka):

In acest caz poti lua adio de la cont.
Alta data noteaza-ti si pastreaza "numele" si parolele, respectiv conturile alternative de e-mail.
Periodic, cel putin trimestrial, trebuie folosite adresele de e-mail alternative, folosite pentru registrare.
Poti folosi chiar si un notes simplu sau una codificata, parolata.