| TheKillerTK a întrebat:

Stiti vreun program cu care pot edita fisierele java(cu extensia.jar).Am incercat cu winrar dar nu se compileaza bine(nu poti instala jocul), Imi trebuie un compilator special dar nu gasesc.Eu vreau sa schimb peisajul,cum sa arate "personajul". Vreau pentru jocul doodle jump, este frumos dar vreau sa il personalizez, Stiti vreun program?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ca sa personalizezi un joc Java iti trebuie programul Java, si toate codurile si limbajul acestui program.
Cum pentru a creea un site calumea, cum vrei tu, iti trebuie limbajul internetului, si anume HTML asa iti trebuie si pentru java anumite comenzi, cu care sa-l editezi.
Cel putin asa stiu, nu te asigur 100% daca vine unu acum si zice ca se poate, ok, nu am nimic impotriva dar eu decat asa am reusit sa schimb ceva miiic intr-un joc, de la o inima rotunda, la un patrat, atat, si mi-a luat ceva pana sa inteleg ce-i cu limbaju ala nenorocitlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai wirarul este program de arhivat/dezarhivat fisiere, nu poti edita cu el
nu cred ca o sa reusesti sa editezi filele cu extensia.jar pentru ca alea nu contin codul sursa, iti trebuie cunostinte destul de avansate pentru ce vrei tu sa faci
Filele.jar sunt de fapt arhive zip, le poti extrage cu un program gen win rar, 7zip, etc, dar dupa incepe munca de editare si dupa le faci inapoi arhive

| TheKillerTK explică:

Cand le fac inapoi arhive nu mai pornesc...imi da eroare.Din ce cauza?