| MihocSilviu a întrebat:

Stiu ca am mai mpus aceasta intrebare, dar revin:
Este normala temperatura pc-ului pe care o am.
Intel Dual Core Haswell 43 normal, 65 full load
Placa video este mai veche Nvidia Geforce 8500 gt 50 normal, 70 full load
Hard disk Western Digital 500 gb sata 3 35 normal, full load 60
As dori sa stiu daca este temperatura normala, daca nu ce as putea sa fac.
Mnetionez ca am atins componentele dupa in timpul utilizarii sistemului si mi se pareau destul de calde cmponentele si in normal use.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

La procesor si placa video sunt temperaturi foarte normale, dar ce-i faci tu la hardu ala de ai 60 grade? Nu este normal.
Pune mana si cumpara-ti un ventilator pentru hdd : http://www.pcgarage.ro/......lator-hdd/

| MihocSilviu explică (pentru Jipa95):

Mersi de sugestie!

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da este temperatura normala, dar stai linistit ca nu se intampla nimic! Doar sa nu depaseasca peste limita temperaturii normale! Astfel va defecta PC-ul!