| SebiWEEEEEED a întrebat:

Stiu ca am mai pus odata intrebare asta, dar am mai multe de 'indicii.Monitorul nu se deschide, dar acum stiu ca nu e de la monitor, acesta merge perfect, problema e ca mi se pare ca de la unitate e. Unitatea merge 'se aude'.De obicei cand ecranu se blocheaza apare niste liniute 'purici' si totul se blocheaza, cand i dau restart acesta nu se mai deschide.Deobicei cand monitoru merge, se aude ceva de la unitate.Fiti seriosi, fara raspunsuri stupide.P.S Monitorul e BenQ mai vechi, ultima data cand mergea jucam GTA, eram in fereastra de logare la samp si mi-a aparut 'purici' niste lini pe monitor nu stiu cum pot sa va explic altfel. FUNDOI

5 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Pasta termoconductoare dintre cooler si procesor s-a uscat.Trebuie sa de duci la un magazin de electronice să iti iei un tub cu pasta. Apoi desfaci unitatea deşurubezi cooleru (chestia aia cu un ventilator) il scoţi, stergi pasta veche de pe procesor şi cooler apoi pui nişte pasta in centru (cat un bob) si pui cooler-u peste asa se va împrăştia uniform, fixezi cooler-u bine si totul va fi ca înainte.

| SebiWEEEEEED explică (pentru Dzeko7):

Ok o sa incerc, iti dau funda daca mere + nu cred ca poate sa fie placa video ca aceasta merge pana la un moment, cand se suprasolicita PUF.

| SebiWEEEEEED explică:

Scuzati greselile.

| scourge20 a răspuns:

Mi sa întâmplat virusul e explicația dai restart de tot sau antivirus sau la specialist dacă vrei

| scourge20 a răspuns:

Mi sa întâmplat virusul e explicația dai restart de tot sau antivirus sau la specialist dacă vrei.