| 199609 a întrebat:

Stiu cu ce program sa fac masteringul la melodii si programe de inregistrat. pe mine ma intereseaza cum lipesc vocea de negativ...(am vazut in alte comm-uri ceva legat de genul asta.dar da' numaiprostii..adica ceri program de lipit si iti da' cum sa inregistrezi si cum sa faci masteringul) pe mine ma intereseaza doar cum se lipesc ce ai inregistra cu negativul... (un tutorial ar fi bun sau sa-mi spuneti voi ce trebuie' sa fac ca sa lipesc )

Răspuns Câştigător
| Aly_Allyn_1994 a răspuns:

Pentru inceput iti trebuie un program bun, eu iti recomand Fl Studio, in al 2-lea rand acest program trebuie sa fie in varianta full, sa nu fie demo. Dupa asta, adaugi in program negativul tau iar vocea poate fi lipita pe acest negativ live, [adica sa canti atunci] sau poti sa ai deja si vocea inregistrata si sa o lipesti peste acel negativ. Sper ca te-am ajutat